VCÚ - 4. kolo - Černovír 29.6. 2013

Vydáno dne 29. 06. 2013 (2286 x přečteno)

V sobotu 26. června se ke čtvrtému kolu VCÚ sjelo 21 družstev mužů a 11 družstev žen. Běželo se za slunečného počasí s mírným proměnlivým protivětrem proti upraveným nástřikovým terčům. Zahajovali domácí a za čas 26,08 obsadili 11. příčku.

černovírJako čtvrté šlo na start průběžně vedoucí družstvo VCÚ - Kunčice "C." I na měkké dráze dosáhlo výborného času 20,31 (PP-19,40), který nebyl nikým překonán! Navíc průběžně druhý Bystřec "A" dosáhl času 23,43 (PP-20,45), což mu stačilo až na osmé místo, a tak začíná mít VCÚ jasného "leadera" v kategorii mužů. Druhou příčku pro sebe uzmuli výborným nástřikem muži z Letohradu za čas 21,12. Ke svému letošnímu prvnímu pokusu nastoupili muži z Turova a předvedli výborný čas 21,58, za který obsadili bronzovou příčku. Čtvrtou pozici obsadil Bystřec "B" za čas 22,10. Pátý skončil Brandýs nad Orlicí za 22,35. Šestí se umístili muži z Červené za čas 23,17 (LP-20,10). Sedmou příčku obsadil Mostek za 23,34. Něžnější kategorii odstartovaly ženy z Černovíru a za čas 31,39 skončili deváté. Druhá šla na start děvčata z Červené, která dosáhla času 24,59 (PP-21,77) a nakonec obsadila třetí příčku. Jako další nastoupily ženy z Letohradu a za čas 24,18 (LP-22,77) skončily druhé. Jako čtvrté nastoupily ženy z Horního Třešňovce a nejvyrovnanějším nástřikem soutěže PP-23,36 LP-23,29 závody vyhrály! Žadné družstvo tyto časy nedokázalo překonat. Orlice dosáhla času 25,58 a obsadila čtvrté místo. Páté skočily ženy z Nepomuků za čas 25,79. Šestou příčku obsadila průběžně vedoucí Česká Rybná za čas 26,79. Tím se situace v průběžném pořadí kategorie žen velice vyrovnala. Rozdíl mezi prvním a druhým je jediný bod. VCÚ teď pokračuje každou červencovou sobotu a další závod je v Letohradu - Červené.