Bookmark and Share

VCÚ - 1. kolo - Vysoké Mýto 5.5. 2013

Vydáno dne 01. 05. 2013 (1909 x přečteno)


Zima byla dlouhá a všichni již byli natěšení na letošní první soutěž. První květnovou neděli se do Vysokého Mýta sjelo celkem 25 týmů - 18 mužů a 7 žen. Při příjezdu mohli být někteří překvapení laksním přístupem pořadatelů. Dráha sice byla celkem slušně posekaná, ale kdo si má pokládat věci a šlapat ve vysoké trávě. Snad se to v příštích letech zlepší.


IMG_0073Teď už něco k samotným závodům. Ligovou sezónu odstartoval pořádající tým. S časem 19,73s se umístili v druhé desítce celkového pořadí. Jeden z favoritů soutěže Letohrad - Orlice začal svou sezónu ve značném rozčarovaní, pokus měli nádherně rozběhnutý, pravý terč sražen v čase 17,39s, bohužel velký prostřik vlevo a výsledný čas 19,11s znamenal "až" osmé místo. Nováči v naší lize Dlouhá Ves A začali smolně, nezapojená béčka a následné zranění béčkaře dopadlo rozraženým čelem a neplatným pokusem. Přeji brzké uzdravení. Se startovním číslem šest, startoval Letohrad - Kunčice C. Pokus byl hezky rozběhnutý, malé zaváhání strojníka, ale přesto rychlá voda. Časomíra se zastavila v čase 17,78s a pravý proudař zaznamenal nejrychlejší sestřik dne 17,18s, obsadili krásné druhé místo. Nejrychlejší pokus dne zaběhli kluci z Bystřece A. V proházené sestavě předvedli klidný a rychlý pokus v čase 17,28s. Letohrad - Kunčice B byl také jeden z horkých kandidátů na vítězství. Pěkný pokus s lehkým prostřikem znamenal body za třetí místo s časem 17,82s. Ostatní týmy vstoupili do sezóny lépe či hůře. Ovšem je teprve začátek sezóny a vše je otevřené.

V ženské kategorii bylo na dnešní soutěži nějak "vylidněno". Pouhých 7 týmů žen bojovalo o první ligové body. Nejlépe se soutěž povedla holkám z Letohradu - Červené, stejně jako loni první soutěž vyhrály, tentokrát v čase 18,07s. Vystrkovat růžky by v letošní sezóně mohly také holky z České Rybné. Pohodoným pokusem srazily terče v čase 18,64s a odvezly si druhé místo. Vládkyně VCÚ z loňských let odstartovaly sezónu v pomalém tempu. Zaběhly pokus těsně pod hrancí devatenácti vteřin, ale i přesto si holky z Letohradu - Orlice mohou užívat body za třetí místo. Za začátek sezóny padaly poměrně vyrovnané výkony, nejvíce může mrzet prostřik levou proudařku z Dolního Třešňovce, její kolegyně zastavila svůj terč v čase 17,67s a stala se nejrychlejší proudařkou dne.

Ligové boje teď dostávají téměř měsíční pauzu. Druhé kolo se koná 1.6. v Horním Třešňovci, kde se týmy vydají vstřích nástřikovým terčům.

Autor článku Martin Valda.

Výsledkové listiny: Muži, Ženy Průběžné výsledky: Muži, Ženy

 Další články

Výsledky a články

    Skupiny článků