VCÚ - 10. kolo - Brandýs nad Orlicí - 31.8. 2013

Vydáno dne 31. 08. 2013 (2327 x přečteno)

V Brandýse nad Orlicí začala závěrečná šňůra závodů (Brandýs, Lanškrou, Lanšperk a Nekoř). Již za tři týdny se ukáže kdo letos vyšplhá na příčky nejvyšší. V den závodu panovala klidná nálada, počasí tak akorát a pěkný travnatý povrch zaručil závodníkům dobré běžecké podmínky.

Ikdyž jsou v Brandýse asi nejtěžší terče v okrese, padlo několik dobrých časů. Časomíra letoší rok fungovala bez problémů.

1239398_4697840943875_1575437860_nnSoutěž zahájili kluci z Letohradu - Kunčic C, zatím vedoucí tým letošního ročníku VCÚ. I přes chaotický a rychlý start se jim podařilo zaběhnout skvělý čas 17,54s (LP 17,15s) a soutěž vyhráli stejně jako tzn. "pavouka". Na druhý Letohrad - Orlici tak zvíšili náskok na 21 bodů. Právě zmíněná Orlice předvedla nejvyrovnanější sestřiky dne a s časem na hranici 18s (17,99s) PP 17,98s obsadila čtvrté místo. Mezi letohradské týmy se nacpaly ty Bystřecké. Na třetím místě Bystřec A se sedmnáctkovým časem 17,93s (PP 17,67s) a v letošní sezóně výrazně "omlazená" Bystřec B samozřejmě i se starými mazáky obsadili druhé místo v čase 17,78s (PP 17,70s). Čtvrté a páté místo dělila výrazná propast. Kluci z Bošína zastavili časomíru na čase 19,12s a brali body za místo páté. Sousední Mostek šesté místo v čase 19,26s. Dále na bodovaných místech Letohrad - 19,45s; Horní Čermná A - 20,24s; Turov - 21,08s; Přívrat - 21,19s; Horní Třešňovec A - 21,27s; Horní Čermná B - 28,09s; Lanšperk - 30,23s; Nepomuky - 32,26s; Nekoř - 31,33s. V posledních třech závodech se může pořadím ještě pořádně zamíchat a snad nám liga zůstane v mužské i ženské kategorii otevřená až do posledního závodu. V průběžné tabulce to vypadá následovně. S odstupem Letohrad - Kunčice C, poté Letohrad - Orlice a Bystřec A. Za týden pokračujeme v Lanškrouně.

10. kolo VCÚ zamířilo do Brandýsa nad Orlicí. Na start se jako první postavil nováček ve VCÚ, a to tým z Poličky. S časem 22,88 obsadily 8. místo. Následovaly holky z Nepomuk, které zastavily časomíru v čase 23,45 a získaly 9. místo. Třetí útok v pořadí se stal vítězným a ten nám předvedla děvčata z Letohradu-Kunčic. Čas 18,07 nikdo nepřekonal a pravá proudařka se mohla radovat z nejrychlejšího sestřiku dne 17,81. Pro celý tým to bylo 1. vítězství v letošní sezóně. A spolu s kluky z Letohradu-Kunčic „C“ si dali parádní kunčický double! Další pokus patřil mezi TOP nejlepších toho dne a to žen z Letohradu město. S časem 18,40 získaly 2. místo. Trojici nejzdařilejších útoků uzavírá družstvo z Lanšperka s časem 18,96. Bramborový post pro tentokrát náležel holkám z České Rybné. Dvacítkový čas zaběhla děvčata z Dolního Třešňovce a obsadila 5. místo. Týmu z Letohradu-Červené Soptík štěstí nepřinesl a skončila až na 6. místě. První nulu na konto si připsaly do Letohradu-Orlice. Průběžné vede Letohrad-Orlice, na paty jim dýchá Letohrad Červená a Česká Rybná se stejným ziskem bodů, poté stáhly bodový propad Letohrad-Kunčice, Letohrad, Lanšperk,..

Autoři článku: Martin Valda a Milu Moravcová.

Průběžné výsledky: Muži, Ženy

Výsledkové listiny: Zde a pavouk Zde