Bookmark and Share

VCÚ - 2. kolo - Horní Třešňovec 1.6. 2013

Vydáno dne 01. 06. 2013 (1926 x přečteno)


Měsíc po pořadatelské "blamáži" ve Vysokém Mýtě pokračovala liga v sobotu 1. června na fotbalovém hřišti v Horním Třešňovci. Pořadatelům počasí opravdu nepřálo. Propršelo pár dní před závody a v den samotných závodů byla zima a také se schylovalo k dešti.


P1380246O to větší uznání si pořadatelé zaslouží. Dráha byla na drsné podmínky výborně připravená, závodníci i diváci mohli využít kvalitní kryté zázemí a cenový fond byl již tradičně nejlepší v celém seriálu VCÚ. Možná o to více mrzela "kaňka na závěr."

(I myši nevěřícně kulili oči)

-

P1380584Již od začátku soutěže padaly i přes chladné počasí a podmáčenou dráhu kvalitní časy. Bystřec A dosáhl času 22,06 což stačilo na třetí místo. Jako sedmí šli na start muži z Kunčic v označení "C" a předvedli něco, co VCÚ ještě neviděla. Výstřik pod 16,5 na nástřikové terče a výborný nástřik zastavil časomíru na hodnotě 19,76. Kluci si zaslouží obrovské uznání a gratulaci!!! Tento "superčas" stačil s náskokem téměř dvou vteřin na vítězství v závodě a znamenal by pokoření ligového rekordu, ale... Již zobrazený čas rychlejšího pravého terče 18,81 byl "k neuvěření", zvlášť když se terče rozsvítily stejně a levý proud od nasazení na díru neuhnul. Úžasný nástřik předvedl i pravý proudař Lukavice v čase 20,58, žel kolega na levé straně zastavil časomíru na hodnotě 27,51 a to stačilo až na 12. místo. Vydařený nástřik předvedl i pravý proudař Letohradu-Červené v čase 20,73, ale na levé straně se také nazadařilo a čas 24,83 bral 10.místo. Parádní útok předvedlo kunčické "béčko." Výsledný čas 21,42 bral sříbrnou příčku, jen další "supernástřik" na pravém terči 18,90 byl již více než neuvěřitelný. Hlavní rozhodčí to však nechávalo klidnou a žádný regulérní protest od závodních družstev nepřišel, tak se běhalo dál... Čtvrté místo obsadil Mostek za 22,28 (PP-20,75) a pátou příčku Bystřec C za 23,37 (PP-20,89).

P1380481Ženám již začalo pršet, ale kdo čekal přílišnou opatrnost a špatné výkony, ten se nedočkal... První šly na start domácí a časem 22,60 určitě překonaly svoje očekávání a nakonec skončily druhé. Hned další pokus byl nakonec vítězný. Letohrad nastříkal za 22,25. Třetí šla na start děvčata z Červené, která svým pokusem zastavila časomíru na hodnotě 22,87, a brala bronz. Čtvrtá skončila Česká Rybná za čas 23,48. Pátý Lanšperk s časem 23,97. Suverénky loňské sezony z Orlice měly parádně rozběhnuto, ale "roztrhaný" proud znamenal delší nástřik a za čas 24,24 až šesté místo. Poté se již tradičně běhalo promíchané finále o uzenou kýtu pro první tři družstva obou kategorií. U mužů zvítězili Kunčice B a u žen Letohrad. Během finále se však začal diskutovat problém s neodpovídajícím množstvím vody v nástřikovém terči a proběhla výměna baterie napájející terče. Problém byl následně eskalován a radou VCÚ také dořešen. Po vyjádření časoměřiče, že terče nemusely fungovat správně a že neví, kolika pokusů se to týkalo, nebyly výsledky započítány do celkového hodnocení ročníku 2013. Rozhodování o uznání výsledků soutěže na jejím konci nemůže být zcela objektivní (ač každý může tvrdit, že ano) a je dosti nešťastné.

Autor článku Kamil Mikyska.

Výsledkové listiny: Zde Průběžné výsledky: Muži, Ženy Foto: Zde

Přidejte se k nám i na FACEBOOKu!!!

 Další články

Výsledky a články

    Skupiny článků