VCÚ - 5. kolo - Letohrad - Červená 6.7. 2013

Vydáno dne 06. 07. 2013 (2296 x přečteno)

První prázdninový víkend pokračoval seriál VCÚ v Letohradu - Červené, na sklopné terče. Dnešní závod byl na počet týmů dosti chudý (15 mužů a 8 žen) , ale útoků se naběhalo spousty a kdo vydržel do konce, měl se na co dívat. Po odběhnutí základního kola následovalo finále o nějaký ten "likér" a po vyhlášení výsledků vložená soutěž o malé pivní štěňátko.

SONY DSCPočasí se na pořadatele usmálo a celý den panovalo slušné počasí. Pořadatelé měli vše pečlivě připraveno a mohlo se závodit. Soutěž odstartovali jak již je tradicí domácí z Letohradu - Červené. Po problémech naběrače u základny byla pomalejší voda. To by ani tak nevadilo, vlevo pěkný sestřik v čase 18,03s - vpravo ovšem dlooouhý prostřik a časomíra se zastavila v čase 19,23s což stačilo na dělené šesté místo s Bystřecí B. Následovali muži z Lukavice, letošní sezónu prožívají premiéru na soutěžích Velké ceny. Dnešní pokus se jim po problémech vzadu moc nepovedl a s časem 21,33s obsadili jedenácté místo. Mostek - to je tým, který v letos prožívá dobrou sezónu, od začátku sezóny se zlepšují a dnes se vyšplhali až na druhé místo. SONY DSCS časem 18,23s byli kluci víceméně spokojení, ale že jim tento čas vynese druhé místo asi nečekali :) Po dnešní soutěži se na druhé místo vyšplhali také v průběžné tabulce, což kluky určitě nakopne a udrží se na vrcholu snad až dokonce. Favoritům jako Bystřec A a Letohrad se dnešní pokus nepovedl. U Letohradu po záhadném uzlu na pravém Céčku trvalo dlouho sklopení terče a čas 21,59s bral jen pár bodíků. Bystřeci A se nepodařilo rychle připravit vodu k expedici a tak proudaři vepředu čekali a čekali, s časem 24,37s obsadili čtrnácté místo. Následoval prozatimní lídr VCÚ v kategorii mužů a to Letohrad - Kunčice C. Za mohutného podporování fanoušků a všech přítomných (za což jim za Kunčice C děkuji!!) byli vyburcováni ke skvělému výkonu. Stanovili nový rekord "rotnecké" dráhy a s časem 16,73s doslova zrdtili konkurenci. Rozdíl mezi prvním a druhým týmem byl celé jedna a půl vteřiny, což jak všichni víte znamená v požárním sportu hodně. Kunčičtí tedy právem vyhráli a v tabulce zvětšili náskok již na 38bodů. Muži z Letohradu - Orlice zaznamenávají vzestupnou tendenci. I když dnes trochu se štěstím po problémech s nabráním vody obsadili třetí místo s časem 18,51s. Následoval 4. Lanšperk - 18,77s; 5. Brandýs nad Orlicí - 18,99s; 6. Letohrad - Červená a Bystřec B - 19,23s; 8. Horní Třešňovec A - 19,36s a další....

SONY DSCKategorii něžnějšího a mnohem hezčího pohlaví ovládly letohradské týmy. Jako u mužů otevřely kategorii holky z Letohradu - Červené. Útok se jim víceméně povedl, ale s časem spokojené asi nebyly. Proudařky zastavily časomíru v čase 19,42s a braly čtvrté místo. Nejlepší útok jsme dnes mohli vidět v podání holek z Letohradu - Orlice. Pokus byl na pohled moc hezky rozběhnutý a bylo tak tomu i doopravdy. Rychlá voda a dobře sražené terče zastavily časomíru na čase 16,93s. S více jak vteřinovou rezervou holky vyhrály a vyhouply se na čelo průběžné tabulky. Kunčicé ženy měly dnes trochu toho štestíčka, útok dobře rozběhla, vše klapalo až asi do poloviny útkoku, kdy začala s chladiče chrlit chladící kapalina. Holky vepředu stihly sestříknout, ale s mašinou už ten den nemohla počítat. Porucha? Ano, snad jen fouklé těsnění pod hlavou. S časem 17,95s obsadily druhé místo. Letohradské ženy dnes urvaly třetí místo s dobrým časem 18,21s. Následovali týmy: 4. Letohrad - Červená - 19,42s; 5. Horní Třešňovec A 19,97s; 6. Česká Rybná - 20,10s; 7. Lanšperk - 23,55s; 8. Nepomuky - 24,01s.

Po dámské kategorii následovalo finále. U mužů zvítězili Letohrad - Kunčice C a u žen Letohrad - Orlice.

Soutěž o pivní štěňátko probíhala dohromady muži/ženy. Mužům se k jejich času přičítaly dvě vteřiny. Zvítězili opět kluci z Letohradu - Kunčic C.

Za týden pokračuje VCÚ v Dolním Třešňovci.