Bookmark and Share

VCÚ - 8. kolo - Česká Třebová - 27.7. 2013

Vydáno dne 27. 07. 2013 (1920 x přečteno)


Týden utekl jako voda a hasiči z Ústeckého okresu se sjeli prát o body do České Třebové. Letošní ročník soutěže O pohár starosty České Třebové se přesunul poprvé z asfaltu na trávu. Tento prostor je určitě bezpečnější, než když se běhalo na Novém náměstí.


Přivítal nás pěkný areál a také úmorné vedro, které trvalo po celý den a tím i závodníkům ubíralo sil.

plakat_pohar_2013_mailV mužské kategorii se představilo celkem dvacet týmů. Nevím jestli se na výkonech podepsalo tropické počasí, ale moc rychlých časů dnes nepadlo. Soutěž odstartovali domácí z České Třebové. Jejich útok skončil po pár vteřinách, kdy se jim na hadici udělal uzel a ta následně praskla. Neplatný pokus si připsal také Horní Třešňovec A a Mostek. Vedoucí tým průběžné tabulky prožívá lehkou krizi a dává možnost ostatním týmům na snížení náskoku. Toho dnes plně využili kluci z Letohradu - Orlice a Bystřece A. Orlice s časem 17,24s brala opět první místo a na vedoucí Letohrad - Kunčice C ztrácí už jen 7 bodů. Zaváhání využili také muži z Bystřece A. Časomíru zastavili v čase 17,95s a odvezli si druhé místo. Muži z Letohradu jednou zase urvali hromadu bodů. Třetí nejrychlejší čas (18,21s) dnešního dne jim zajistil 15 bodů do tabulky. Mezi dalšími se představila Bystřec B (18,40s), Lukavice (18,42s), Brandýs nad Orlicí (18,55s) a Horní Čermná (19,71s). Osmou příču dnes obsadil Bošín. Na oko sice hezký čas 20,00s, ale bodový příděl za něj nebyl tak velký. Nepomuky se stále nemůžou vyhoupnout na nějaké lepší umístění, na lepší jak sedmé místo letos zatím nevyšplhali a dnes se museli spokojit s devítkou. Turov opět zavítal na VCÚ a s časem 20,80s si odvezl desáté místo. Teď nás čeká třítýdenní pauza a potom se zase rozjedou závody VCÚ na dvoupokusové soutěži v Letohradu - Orlici, kde všichni ukážou jak v pauze trénovali. Před pauzou vypadá vrchol průběžné tabulky takto:

1. Letohrad - Kunčice C 108
2. Letohrad - Orlice 101
3. Bystřec A 88
4. Lukavice 65
5. Mostek 63

První odstartovaly ženy z Dolního Třešňovce a nasadily hned z kraje laťku vysoko pěkným časem 17,76. Radost ale netrvala příliš dlouho, dalším útokem je přestříkly holky z Letohradu - Kunčic. Trochu pošetřily vodu a s časem 17,74 získaly 3. místo. Nejrychleji se podařilo proběhnout dráhou ženám z Letohradu - Orlice, které srazily terče v čase 17,39. Podpořily tak své muže a po Mladkově si dali další orlický double. Velkou radost, snížení osobního rekordu o 0,02 vteřiny a skvělé druhé místo si urvaly holky z Letohradu - Červené za čas 17,65 a tím si domů vezly i cenných deset bodů. Pátá příčka patřila Letohradu, který dokázal zaběhnout v rovném čase 18:00. Jen o chlup pomaleji sestříkly proudařky z České Rybné a s časem 18,03 skončily na 6. místě. Lanšperku se příliš nedařilo a získal tři body za sedmé místo. A hned za nimi s nevydařenými pokusy zůstaly holky z Horního Třešňovce a poslední bodované místo náleželo ženám z Nepomuk. Průběžné pořadí se nám opět zamíchalo, do vedení se dostává Letohrad - Orlice a hned za nimi Česká Rybná, Letohrad - Červená,…Před pauzou vypadá vrchol průběžné tabulky takto:

1. Letohrad - Orlice 59
2. Česká Rybná 54
3. Letohrad - Červená 53
4. Letohrad - Kunčice 39
5. Horní Třešňovec A 29

Autor článku můžů Martin Valda a žen Milu Moravcová.

Průběžné výsledky: Muži, Ženy

Výsledkové listiny: Zde

 Další články

Výsledky a články

    Skupiny článků