Bookmark and Share

VCÚ - 9. kolo - Letohrad - Orlice - 17.8. 2013

Vydáno dne 17. 08. 2013 (1941 x přečteno)


Krásné počasí přivítalo po tří týdenní přestávce všechny družstva VCÚ v Letohradě-Orlici na letošní jediné dvoukolové soutěži. Celkem 29 týmů se snažilo zvládnout trať co nejrychleji. První se na start postavil domácí tým mužů, který soutěž zahájil časem 17.93 (LP17.13). Ten jim zajistil celkové čtvrté místo.


SONY DSCHned další Bystřec „A“ 17.46 po prvním kole první celkově druzí. Vedoucí tým Letohrad - Kunčice „C“ poprvé malování na jednom z terčů a pro ně určitě zklamání časem 18.92. Druhé kolo jim klaplo a s časem 17.09 (PP16.44) zasloužené první místo celkově. V druhém kole do předních příček promluvili ještě muži z Letohradu se shodným časem 17.46 jako Bystřec „A“. Pátí kluci z Mostku s prvním časem začínajícím 18.01. Na závody zavítal tým Červeného Kostelce běhající Východočeskou hasičskou ligu, kterému se příliš nedařilo a obsadil předposlední místo. Na posledním skončil tým Dlouhé Vsi běhající Podorlickou hasičskou ligu.

SONY DSCSoutěž o Orlický pohár přilákala celkem 29 týmů. Dvoukolová soutěž ubíhala svižným tempem a něžnější část dostala prostor lehce po poledni. Nejdříve se nám ukázaly slečny domácí, které měly možnost dráhu vyzkoušet již v rámci tréninků a trať jim opravdu sedla. S odchodem na start jim sice trochu sjel koš, ale na výsledný čas to nemělo vliv. 17,05 si zapsaly po prvním útoku. Druhý pokus s uspěchanou vodou vpřed byl sice rychlejší, ale na čase 17,31 se to neprojevilo, tudíž na ten zapomeneme. Letošní první sedmnáctkou se vyšvihla děvčata z Letohradu a s časem 17,88 se vyhoupla na 2. místo hned za domácí a tam i zůstaly do konce závodů. Právem jim náležela stříbrná příčka. Kunčické holky se rozeběhly pro skvělý čas, rychlé výstřiky, žel dlouhé nástřiky zaznamenaly rovný čas 18:00. Dalším pokusem chtěly určitě srazit rychleji, ale čas 21,73 nepatřil mezi vysněné. Holky z Dolního Třešňovce neběžely v plné sestavě a z času 19,36 největší radost neměly. Ani druhý pokus pro ně bohužel nebyl záchranou, takže Někdy Příště. Pro dnešek se spokojily s 5. místem. Rybňačky neměly svůj den. První útok skončil nepodařeným košem a po zamávání červeného praporku si připsaly NP. Podruhé se strojnice zdržela se zapojením céčkového spoje, a tím vytrhla pravé proudařce klubo. Pomalejší voda a výsledný čas 19,78 nepatřil mezi nejlepší a 7. místo k tomu. Rotnecké holky zaběhly dva velice vyrovnané pokusy. Oba časy 18,82 a 18,83 jim stačily s klidem nejdříve na průběžné a poté na výsledné 4. místo. Slečny z Nepomuk si druhým pokusem jako jedny z mála polepšily a s čase 19,47 získaly 6.místo. Průběžná tabulka se nám pěkně míchá. Ve vedení zůstává Letohrad-Orlice, Letohrad-Červená, Česká Rybná, Letohrad-Kunčice, Letohrad,…

Autor článku: Miroslav Matyáš a Milu Moravcová

Foto: Kunčice-c (1) ,Kunčice-c (2), Milu Moravcová a Martina Jirásková

Průběžné výsledky: Muži, Ženy

Výsledkové listiny: Zde

 Další články

Výsledky a články

    Skupiny článků