VCÚ - Bystřec A - MISTR ligy !!!

Vydáno dne 09. 09. 2008 (4553 x přečteno)

Podruhé se družstva sjela v historii Lanškrounských soutěží do areálu stanice HZS Pardubického kraje, stanice Lanškroun na místní cvičiště. Trať mírně do kopečku byla vcelku velkým oříškem pro mnohé proudaře , kteří měli hodně problémů doběhnout na čáry sestřiku. V lanškrouně se ještě bojovalo o titul v mužské části seriálu VCÚ. Po Lanškrouně již je rozhodnuto.

Muži z Bystřece A, obhájili své loňské prvenství a stali se dva závody před koncem sezóny jistými MISTRY. Na druhém místě je Letohrad-Červená (Rotnek), kteří právě na vedoucí Bystřec ztrácejí 40 bodů. Tedy i při dvou nulách Bystřece (+0b), a Rotneckých dvou vítězství s rekordem (+40b) tu bude shoda, a tak bude rozhodovat vyšší počet vítězství - a v tomto případě by měli muži z Bystřece A o jedno více než Rotnek. Ale o další příčky je vše ještě otevřeno a bude se bojovat do poslední chvíle na Nekořském trávníku. V "něžné" kategorii, není ještě také o ničem rozhodnuto, i když obhájkyně prvenství, ženy z České Rybné, které si svým výkonem na Lanškrounské trati upevnili vedoucí příčku v průběžném pořadí, mají hodně blízko dalšímu celkovému vítězství. Jejich prozatímní náskok 9ti bodů by při případném vítězství na Lanšperku s překonaným rekordem stačil na celkové prvenství. Ale nechme se překvapit, jak se vše ještě po předposlední soutěží zamotá.

Vraťme se ale k závodu v Lanškrouně. Pohřebiště proudařů, košařů a mašiny - to jsou všechny přívlastky pro Lanškrounskou dráhu. Několik proudařů nedoběhlo, zamotalo hadice, pořádně proudem zrylo dráhu, prostě mělo nějaké problémy, včetně prostřiků, které mnohdy byly i více jak 2 vteřinové. Několik košařů a košařek se také ale v Lanškrouně potýkalo s nezvyklými situacemi. Honit koš po zemi, stát nad kádí a nasazovat, či ho lovit z kádě, to nikdy nepotěší. No a byla řeč i pohřebišti mašiny, Letohradská stříkačka statečně dokončila svůj pokus s muži, bohužel k ženskému pokusu již byla nepoužitelná, jelikož ojnice udělala dvě díry do bloku motoru. Po této události se na základnu slétlo několik pořadatelů a začali mydlit a odmašťovat základnu a její okolí od oleje, aby měli i následující družstva stejné podmínky. Nakonec se vše vyřešilo výměnou základny a mohlo se pokračovat. Možná že tento fakt rozhodil družstvo z Rotneka, které potřebovalo překonat čas 18,18s doposud vedoucího Bystřece A, aby udržel s tímto týmem alespoň nějaký kontakt pro souboj o první příčku. To se ale Rotneckým nepovedlo a s časem 20,12 skončili až na 7.místě v soutěži. V ženské kategorii favoritky potvrdili své role a prvních 5 družstev průběžného pořadí si rozdělilo nejlépe pět bodovaných příček. Vítězných deset bodů si odvezlo průběžně vedoucí družstvo žen z České Rybné, i když holky neměli optimální sestavu, s kterou odběhali celou sezónu. Druhé skončilo družstvo žen z Letohradu-Červené, které za vítězným družstvem zaostali o pouhých 22 setin sekundy. Jako třetí pak skončili ženy z Horního Třešňovce.

Autor článku: Tomáš Franz