VCÚ - Požární útok v centru města!

Vydáno dne 20. 07. 2008 (4603 x přečteno)

Nové náměstí v České Třebové bylo svědky dalšího, tentokrát již osmého, závodu Velké ceny Ústeckoorlicka. Asfaltový povrch, rychlá trať a spousta nepovedených pokusů vedlo k tomu, že nebyly vidět žádné pokusy které by atakovaly hranici rekordů, jak jsme tomu byli zvyklí v poslední době.

Sedmi-členná družstva dobrovolných hasičů, z celého okresu Ústí nad Orlicí, se proháněla v sobotu 19.července po Novém náměstí v České Třebové, aby získala co nejvyšší počet bodů do ligové tabulky. Navíc na asfaltovém povrchu asi všichni očekávali, že se bude běhat hodně rychle a stávající hranice rekordů se budou otřásat, ale nestalo se tak..každá drobná chybička se zde projevila dvojnásob. Přesvědčilo se o tom hned několik favoritů na umístění na předních příčkách. Rozpojená béčka zastavila slibně se rozvíjející útok Přívratu a chyba na koši zastavila Nekoř a Rotnek.

Putovní pohár starosty města Česká Třebová si v mužské kategorii odvezlo družstvo mužů z Letohradu - Kunčic B za pokus, který zastavil časomíru v čase 18,80s. Druhé místo trochu překvapivě obsadili muži z Dolních Libchav, kteří se také svým pokusem dostali pod hranici 19s. Za čas 18,96s si z Nového náměstí odvezli čtrnáct bodů. Tato družstva na pomyslné bedně a ceny za třetí místo si z rukou starosty města převzalo doposud průběžně vedoucí družstvo mužů z Bystřece A, které porazilo své Béčko o 13 setin sekundy, které pak skončilo na čtvrtém místě před pátým Turovem.

V ženské kategorii jsme se letos již podruhé setkali s nízkou účastí, do České Třebové zavítalo pouze deset družstev. Což znamenalo, že na bodový přísun stačilo dokončit svůj pokus v platném čase. Bohužel se tak nestalo u jednoho družstva a to žen z Letohradu. Chybám při pokusu se nevyvarovala ani ženská družstva a tak držitelky rekordu na sklopné terče, ženy z České Rybné, a tak se s časem 20,70s umístila až na nepopulárním čtvrtém místě. Lépe si pak vedla družstva z Dolního Třešňovce, ty s časem 20,49s obsadili místo třetí.  Druhé skončilo družstvo žen z Lanšperku díky svému osobnímu maximu a prvního pokoření hranice 20s na VCÚ. Čas 19,85s jim přinesl 9 bodů do průběžných ligových výsledků. Putovní pohár si odvezlo družstvo z Horního Třešňovce za čas 19,60s.

Autor článku: Tomáš Franz