Výsledky a články

VCÚ - 2. kolo – Černovír – 28.6. 2014

Druhé kolo Velké ceny Ústeckoorlicka se odehrálo 28.6. na hřišti v Černovíře. Vetšinu dne převládalo slunečné počasí a slabý déšť chvílemi moc nevadil. V Černovíře se o travnatý povrch letos starali a podmínky pro konaní soutěže byli připraveny na výbornou. Letos se asi poprvé v historii běželo na místní dráze proti sklopným terčům, což zajisté udělalo závody velmi zajímavými, o čem svědčily časy v obou kategoriích.

VCÚ - 3. kolo – Bystřec – 5.7. 2014

V sobotu 5.7. pokračovala VCÚ krásným závodem v Bystřeci. K vidění mohly být osobní rekordy jak v mužské tak i ženské kategorii. Letošní závod byl znovu spojen s VČHL, což znamenalo výrazný nárůst týmů ve startovním poli, ale především velkou konkurenci. Teď už něco málo k závodění.

VCÚ - 1. kolo – Horní Třešňovec – 7.6. 2014

V sobotu 7.6. odstartovala Velká cena ústeckoorlicka v požárním útoku pro rok 2014 Hornotřešňovským pohárem. Soutěžní družstva přivítal perfektně připravený areál s jedním „překvapením“ oproti předchozím ročníkům.

VCÚ - 13. kolo – Nekoř 21.9. 2013


Do Nekoře dorazilo 12 týmů žen ukázat, co umí. Svoji formu ukázala děvčata v černožlutém z Kunčic a za nástřik v čase 22,47 mohla slavit prvenství. O vteřinu déle trval nástřik holkám z Letohradu-Červené a uloupily si druhé místo. Trojici nejlepších uzavírá Česká Rybná a s nástřikem 24,39 vteřin si odváží 3. místo s osmi body.

 

VCÚ - 12. kolo - Lanšperk 22.9. 2013


Počasí se postavilo na hlavu, tak se musely závody v Lanšperku přesouvat. V Nekoři se sice „afterparty“ konala, ale ne v takové míře jako je zvykem každý rok. Přece jen druhý den se měly podávat výkony… Musím uznat, že lanšperští udělali maximum, aby dráhu i areál nachystali v co nejlepším „stavu“!

VCÚ - 11. kolo - Lanškroun - 7.9. 2013


V Lanškrouně proběhl další souboj o body. Konec sezóny se blíží a nervozita stoupá. Holky z Letohradu-Kunčice bojují o lepší průběžné umístění. Start, základna a koš klaply na jedničku. Strojnice poslala nejdříve trochu vody dozadu a poté rychlostí blesku dopředu.

VCÚ - 10. kolo - Brandýs nad Orlicí - 31.8. 2013


V Brandýse nad Orlicí začala závěrečná šňůra závodů (Brandýs, Lanškrou, Lanšperk a Nekoř). Již za tři týdny se ukáže kdo letos vyšplhá na příčky nejvyšší. V den závodu panovala klidná nálada, počasí tak akorát a pěkný travnatý povrch zaručil závodníkům dobré běžecké podmínky.

VCÚ - 9. kolo - Letohrad - Orlice - 17.8. 2013


Krásné počasí přivítalo po tří týdenní přestávce všechny družstva VCÚ v Letohradě-Orlici na letošní jediné dvoukolové soutěži. Celkem 29 týmů se snažilo zvládnout trať co nejrychleji. První se na start postavil domácí tým mužů, který soutěž zahájil časem 17.93 (LP17.13). Ten jim zajistil celkové čtvrté místo.

VCÚ - 8. kolo - Česká Třebová - 27.7. 2013


Týden utekl jako voda a hasiči z Ústeckého okresu se sjeli prát o body do České Třebové. Letošní ročník soutěže O pohár starosty České Třebové se přesunul poprvé z asfaltu na trávu. Tento prostor je určitě bezpečnější, než když se běhalo na Novém náměstí.

VCÚ - 7. kolo - Mladkov - 20.7. 2013


Přehoupli jsme se do druhé poloviny seriálu VCÚ pro rok 2013. Červencovou sluneční sobotu se sjela soutěžní družstva z okresu do sportovního areálu v Mladkově. Dnešního klání se účastnilo 17 týmů mužů a 9 týmů žen. Běhalo se proti sklopným terčům na jeden pokus.

VCÚ - 6. kolo - Dolní Třešňovec - 13.7. 2013


Seriál VCÚ pokračuje a jsme téměř v polovině letošní sezóny. 6. kolo VCÚ se konalo na fotbalovém hřišti v Dolním Třešňovci kde se běhalo proti nástřikovým terčům. Počasí po celou dobu soutěže přálo, narozdíl od povětrnostních podmínek. Spoustě týmů vítr ovlivnil svůj pokus a tak padaly u žen i mužů poměrně vysoké časy.

VCÚ - 5. kolo - Letohrad - Červená 6.7. 2013


První prázdninový víkend pokračoval seriál VCÚ v Letohradu - Červené, na sklopné terče. Dnešní závod byl na počet týmů dosti chudý (15 mužů a 8 žen) , ale útoků se naběhalo spousty a kdo vydržel do konce, měl se na co dívat. Po odběhnutí základního kola následovalo finále o nějaký ten "likér" a po vyhlášení výsledků vložená soutěž o malé pivní štěňátko.

VCÚ - 4. kolo - Černovír 29.6. 2013


V sobotu 26. června se ke čtvrtému kolu VCÚ sjelo 21 družstev mužů a 11 družstev žen. Běželo se za slunečného počasí s mírným proměnlivým protivětrem proti upraveným nástřikovým terčům. Zahajovali domácí a za čas 26,08 obsadili 11. příčku.

VCÚ - 3. kolo - Bystřec 23.6. 2013


Po teplotně tropickém týdnu se konalo třetí kolo VCÚ a šesté kolo VČHL v Bystřeci. Do areálu je sjelo bez mála 50 družstev mužů a žen z celého kraje a širokého okolí. Počasí přálo a tak nezbývalo než zahájit soutěž.

VCÚ - 2. kolo - Horní Třešňovec 1.6. 2013


Měsíc po pořadatelské "blamáži" ve Vysokém Mýtě pokračovala liga v sobotu 1. června na fotbalovém hřišti v Horním Třešňovci. Pořadatelům počasí opravdu nepřálo. Propršelo pár dní před závody a v den samotných závodů byla zima a také se schylovalo k dešti.

VCÚ - 1. kolo - Vysoké Mýto 5.5. 2013


Zima byla dlouhá a všichni již byli natěšení na letošní první soutěž. První květnovou neděli se do Vysokého Mýta sjelo celkem 25 týmů - 18 mužů a 7 žen. Při příjezdu mohli být někteří překvapení laksním přístupem pořadatelů. Dráha sice byla celkem slušně posekaná, ale kdo si má pokládat věci a šlapat ve vysoké trávě. Snad se to v příštích letech zlepší.

Více informací zde

Archiv zde

Počet článků: 16  Stránka: 

0