VCÚ - Domácí "Áčko" nepřekonáno!

Vydáno dne 07. 07. 2008 (4410 x přečteno)

Na hasičské cvičiště do Bystřece se sjelo 31 družstev mužů a žen z celého okresu, aby zde bojovali, letos již po šesté, o body do Velké ceny Ústeckoorlicka. Před polovinou celého seriálu si domácí Bystřec A upevnil vedení v tabulce a doma zvítězil.

Na hasičském cvičišti v Bystřeci, kde se od jaktěživa běhá na sklopné terče, se opět rozdávali body za předvedené výkony družstvům do VCÚ. V letošní sezóně téměř na každé soutěži padl nějaký rekord. Nejinak by tomu bylo i v Bystřeci, když Letohrad - Kunčice A zaběhli svůj pokus v čase 17,50s. Bohužel pro ně beželo toto družstvo mimo soutěž a tak tento výkon počítat nemůžeme. Co ale pro tento čas platí je, že nastavil nový rekord dráhy v Bystřeci. Nový rekord dráhy padl i v ženské kategorii, postarali se o něj vítězky soutěže z České Rybné, ale o tom až níže.

Nejprve byla trať postavena na pokyn pořadatelů a po přeměření dráhy radou VCÚ na 3B, tedy pro kategorii mužů. Jako první šlo na start domácí družstvo s označením A. Jako vedoucí družstvo průběžného pořadí VCÚ nenechali kluci nic náhodě a čas který se zastavil na světelné tabuly časomíry z Černovíru se ukázal po ukončení soutěže jako nejlepší a tak si domácí za 18,55s připsali dalších 15 bodů. Druhé skončilo družstvo z "Rotneku", které pěkným časem 19,03s navázali na úspěch z předchozí soutěže, kterou vyhráli. Díky těmto dvěma umístěním na bedně se "Rotnek" posunul v celkovém pořadí na druhé místo. Tato dvě družstva na pomyslné bedně doplnilo družstvo z Turov, s vypůjčeným proudařem Bobšem z Dolních Libchav.

Po přestavění terčů soutěž pokračovala dále kategorií žen. Jako první šla na start děvčata z Bystřece, tedy domácí. Za mohutného povzbuzování holky sestříkly sklopné terče v čase 21,02s, což se po výpadku jednoho z favoritů soutěže (Horní Třešňovec nenastartoval mašinu) ukázalo, že tento čas bude stačit na třetí místo. Na druhém místě skončilo průběžně vedoucí družstvo, ženy z Dolního Třešňovce s časem 19,70s a konečně se opět povedl pokus obhájcům titulu ženám z České Rybné, které časem 18,94s zvítězily. Doufejme, že teď nepřijde další úpadek jako po první osmnáctce. Po ukončení této kategorie pokračovalo finále, při kterém musel béčkař protáhnout hadici otvorem a za ním ji teprve spojit. Původně měli domácí pouze ukázat jak na to, ale jejich čas již nikdo z dalších finalistů nepřekonal, což znamenalo, že soudeček piva zůstává v Bystřeci.

Autor článku: Tomáš Franz